Rozširovacie podložky a blow off ventil – vybavenie, ktoré zvyšuje bezpečnosť na cestách

Automobilový priemysel utrpel za posledné týždne veľké straty. Výroba nových áut sa znížila na minimum a viaceré automobilky hlásia prepúšťanie.

Rozširovacie podložky a blow off ventil - vybavenie, ktoré zvyšuje bezpečnosť na cestách
Rozširovacie podložky a blow off ventil – vybavenie, ktoré zvyšuje bezpečnosť na cestách (Foto: unsplash.com)

Očakáva sa ale, že záujem o kúpu nových áut bude naďalej rásť. Keďže ceny áut za posledné roky výrazne klesli, záujem o autá v najlepšej výbave sa prirodzene zvyšuje.

Aké kvalitné vybavenie automobilov, ktoré zvyšuje bezpečnosť na cestách, by vám nemalo chýbať?

Blow off ventil

Autá poháňané turbom sú u niektorých ľudí veľmi odcudzované, ale záujem o tieto autá neklesá. Ak máte auto s turbom, potrebujete blow off ventil. Blow off ventil je ventil, ktorého primárnou úlohou je uvoľňovať tlak vo väčšine turbodúchadlom prepĺňaným motorom. Pri práci motora s turbodúchadlom sa môže vytvoriť tlak, ktorý by mohol poškodiť celé zariadenie a tým aj automobil. Tento ventil dokáže zamedziť vysokému tlaku medzi turbodúchadlom a škrtiacou klapkou a znižuje tak opotrebenie motora a turbodúchadla. Pri práci blow off ventilu dochádza k syčaniu, čo je spôsobené vypúšťaním stlačeného vzduchu do ovzdušia, ktorý vznikol medzi škrtiacou klapkou a turbodúchadlom.

Ak je tento ventil poškodený, je potrebná okamžitá výmena. Objednať nový blow off ventil ale dokážete bez problémov aj cez internet. Jedným z dobrých predajcov kvalitných blow off ventilov je aj eshop race-shop.sk.

Ventily sa rozdeľujú do dvoch kategórií – uzatvorené a otvorené. Pri uzatvorených sa vracia prebytočný vzduch z potrubia naspäť do okruhu pred turbo. Pri otvorených býva vzduch vypúšťaný do atmosféry.

Rozširovacie podložky

Zlepšenie jazdných vlastností dokážeme kvalitnými súčiastkami. Jednou z nich sú rozširovacie podložky. Pomáhajú zlepšiť celkový vzhľad auta a zároveň zlepšujú jazdné vlastnosti.

Zlepšenie jazdných vlastností pocítite najmä v zákrutách. Bývajú montované medzi disk a náboj úchytu disku. Keď si ich namontujete, docielite vysunutie kolesa na obrys karosérie.

Rozširovacie podložky sú určené pre tých vodičov, ktorí chcú vytiahnuť kolesá von z blatníkov.

Text:PR