Časti auta, ktoré je nutné pred príchodom leta kompletne vyladiť a opraviť

Nielen zima, ale aj teplé ročné obdobie si vyžaduje z našej strany prípravu. A neplatí to len pre našu postavu a oblečenie. Vyladiť a opraviť je nutné aj všetky dôležité časti auta. Je nutné skontrolovať všetky dôležité prvky, ktoré boli v chladnom období vystavené zvýšenému zaťaženiu.

Časti auta, ktoré je nutné pred príchodom leta kompletne vyladiť a opraviť
Časti auta, ktoré je nutné pred príchodom leta kompletne vyladiť a opraviť (Foto: unsplash.com)

Odborníci tvrdia, aby sme sa neobmedzovali iba na výmenu pneumatík a kontrolu batérie, motora a zavesenia kolies, ale naopak mysleli aj na špeciálne brzdové platničky.

Karoséria vozidla

Karoséria vozidla trpí najviac v zime. Účinky vlhkosti a činidiel sa však objavujú až na jar. Preto, keď sa sneh roztopí a námraza ustúpi, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je dôkladné umytie vozidla vrátane podvozku, ako aj interiéru a kufra. Všetky poškodenia laku musia byť ošetrené antikoróznymi prostriedkami, prípadne špeciálnymi nátermi.

Kapacita batérie

Mnohí vodiči batérii nevenujú náležitú pozornosť a veria, že ak v zime nezlyhala, nemala by vypovedať svoje služby ani na jar a v lete. V skutočnosti je ale batéria počas zimy vystavená veľkému zaťaženiu kvôli ťažkému naštartovaniu motora a neustálej prevádzke kúrenia.

Preto sa odporúča batériu v prípade potreby dobiť, napriek tomu, že jej sila je na naštartovanie motora dostatočná. Tiež je potrebné skontrolovať, či nie je na svorkách batérie oxidácia.

Vymeňte brzdové kotúče

Brzdový systém auta je veľmi dôležitý v každom ročnom období. Vplyvom niektorých negatívnych faktorov ako aj nevhodného štýlu jazdy sa môže ale veľmi rýchlo poškodiť. Preto s kontrolou celého systému neváhajte myslieť aj na nové brzdové kotúče.

Zima svoje vedúce postavenie už dávno stratila, preto využite voľný čas na vylepšenie vecí, ktoré vám v letnej sezóne pomôžu spríjemniť každý pobyt v aute. Tie najdôležitejšie veci sme vám spomenuli. Všetko ostatné je už na vás.

Text:PR