Jarné upratovanie auta – ako pripraviť svojho miláčika na novú sezónu?

Upratovanie auta je jednou z vecí, ku ktorej sa dokopeme raz za čas, no niekedy je ten neporiadok až neznesiteľný. Hlavne po období jesene a zimy, kedy sa do auta nosí najviac nečistôt, vonku je mokro a po cesty a chodníky sa posýpajú skalkami. V dnešnom článku sa dozviete, ako pripraviť auto na jar a poriadne ho upratať.

Jarné upratovanie auta – ako pripraviť svojho miláčika na novú sezónu? (Foto: unsplash.com)

Začnite z vnútra – s vysávačom a handričkou

Ako prvé je dôležité začať z vnútra auta, aby ste to potom doťukli už len tým, že ho zvonku umyjete. Začnite sklami, ktoré vyčistíte klasicky vodou a handričkou, prípadné šmuhy odstráňte pomocou leštidla na okná. Presuňte sa na palubnú dosku a všetky plastové časti v aute. Na tie existujú špeciálne čistiace prostriedky, no opäť vám postačí handrička a voda so saponátom. Všetko pre upratovanie kúpite aj online, využite aj zľavové kupóny, ktoré nájdete na www.kuponyzdarma.sk pre stovky obľúbených obchodov.

Keď už máte všetky tieto časti poumývané, tak sa pustite do vysávania. Najprv povysávajte sedačky, všetky záhyby, kufor a odkladacie plochy, kde sa môže usadiť špina. Odtiaľ potom povyhadzujte smeti, ak ste tam nejaké časom nechali.  Vyberte koberčeky a povysávajte podlahu auta. Dôležité je aj vyprášenie koberčekov alebo gumených rohoží, aby ste si z nich nepriniesli nejaké nečistoty. A interiér máte hotový!

Ak už interiér, rovno skontrolujte výbavu vo vozidle a papiere, nevynechajte lekárničku, technickú a emisnú a povinné zmluvné poistenie, ktoré musíte mať platne uzatvorené.

Umývanie auta zvonku

Tak a teraz sa pustite do umývania auta zvonku. Najjednoduchšie je ísť priamo do umývačky áut, kde vám ho vyčistia dokonale, no zvládnete to aj doma. Pripravte si vedro s hubkou a vodu so saponátom. S tým najprv vyčistite všetky nečistoty. Potom je potrebné všetok tento saponát a nečistoty umyť čistou vodou, na čo môžete použiť hadicu a zdroj vody alebo si vodu nanesiete vo vedrách a polejete auto takto.