Jarné upratovanie auta – ako pripraviť svojho miláčika na novú sezónu?

Upratovanie auta je jednou z vecí, ku ktorej sa dokopeme raz za čas, no niekedy je ten neporiadok až neznesiteľný. Hlavne po období jesene a zimy, kedy sa do auta nosí najviac nečistôt, vonku je mokro a po cesty a chodníky sa posýpajú skalkami. V dnešnom článku sa dozviete, ako pripraviť auto na jar a poriadne ho upratať.

Jarné upratovanie auta – ako pripraviť svojho miláčika na novú sezónu? (Foto: unsplash.com)

Začnite z vnútra – s vysávačom a handričkou

Ako prvé je dôležité začať z vnútra auta, aby ste to potom doťukli už len tým, že ho zvonku umyjete. Začnite sklami, ktoré vyčistíte klasicky vodou a handričkou, prípadné šmuhy odstráňte pomocou leštidla na okná. Presuňte sa na palubnú dosku a všetky plastové časti v aute. Na tie existujú špeciálne čistiace prostriedky, no opäť vám postačí handrička a voda so saponátom.

Keď už máte všetky tieto časti poumývané, tak sa pustite do vysávania. Najprv povysávajte sedačky, všetky záhyby, kufor a odkladacie plochy, kde sa môže usadiť špina. Odtiaľ potom povyhadzujte smeti, ak ste tam nejaké časom nechali.  Vyberte koberčeky a povysávajte podlahu auta. Dôležité je aj vyprášenie koberčekov, aby ste si z nich nepriniesli nejaké nečistoty. A interiér máte hotový!

Umývanie auta zvonku

Tak a teraz sa pustite do umývania auta zvonku. Najjednoduchšie je ísť priamo do umývačky áut, kde vám ho vyčistia dokonale, no zvládnete to aj doma. Pripravte si vedro s hubkou a vodu so saponátom. S tým najprv vyčistite všetky nečistoty. Potom je potrebné všetok tento saponát a nečistoty umyť čistou vodou, na čo môžete použiť hadicu a zdroj vody alebo si vodu nanesiete vo vedrách a polejete auto takto.