Dobré vybavenie na motorku dodá vašej jazde pohodu

Ak ste vlastníkom motocykla alebo skútra, potom by ste mali venovať osobitnú pozornosť špeciálnej výbave. Jazda na takejto technike v bežnom oblečení je mimoriadne neprimeraná a nebezpečná. Nie je to len o kráse alebo móde, ale aj o vašej vlastnej bezpečnosti. Z motocykla môže padnúť nielen začiatočník, ale aj skúsený vodič, ale kvalitné vybavenie môže hrať pri pádoch dôležitú úlohu a zmierňovať možné zranenia.

Dobré vybavenie na motorku dodá vašej jazde pohodu
Dobré vybavenie na motorku dodá vašej jazde pohodu (Foto: unsplash.com)

Pri výbere moto vybavenia buďte ale obzvlášť opatrní pri jeho veľkosti. Vybavenie na jazdu na motocykli by malo byť pri nákupe priliehavé. Ale nie natoľko, že výrazne obmedzí váš pohyb. V budúcnosti sa pri nosení trochu roztiahne a bude dokonale a pohodlne sedieť, ako napríklad originálne bundy Furygan. Ak sa, naopak, rozhodnete pre príliš voľné oblečenie, začne sa po chvíli škaredo prehýbať a pri jazde prekážať.

Oblečenie s najlepšími prvkami ochrany

Moto oblečenie s ochrannými vložkami je odevom s lepšou ochranou. Prvky absorbujúce otrasy sú umiestnené v oblasti ramien, lakťov, kolien a chrbta. Je vhodné pre motocyklistov, ktorí nepresahujú povolenú rýchlosť a dodržiavajú pravidlá cestnej premávky. Môže byť použité za akýchkoľvek poveternostných podmienok, pretože je vyrobené z tých najlepších materiálov.

Osobitná pozornosť sa venuje maximálnemu počtu prvkov odolných voči nárazom, ako aj odolnosti použitých materiálov proti opotrebeniu. Pri páde vysokou rýchlosťou sa také oblečenie neroztrhne, ale iba mierne stratí svoj vzhľad. Takéto oblečenie nie je veľmi vhodné na prechádzky po meste, ale pri jazde na motocykli ideálne.

Prvky najlepšej moto výbavy

V prvom rade je potrebné získať kvalitnú moto prilbu a rukavice. Nasleduje špeciálna bunda a nohavice. Je lepšie, ak sú vyrobené z kože, hoci je možné použiť aj džínsy, najlepšie však s chráničmi kolien. Namiesto bundy a nohavíc môžete tiež použiť aj jednodielne kombinézy. Špeciálne moto topánky dokonale doplnia celé vybavenie, ktoré sa postará pri jazde o vaše správne naladenie.

Text:PR