Správny krém pre mužov – ako na výber mužskej kozmetiky a prečo ju používať

Ženský a mužský svet je z hľadiska kozmetiky naozaj rozdielny. Ženám nevadí mať desiatky rôznych produktov, ktoré používajú ráno aj večer. Na druhej strane, mužom stačí jeden čistiaci gél a krém, no a sú vybavení. Niektorí dokonca hľadajú multifunkčné produkty, ktoré zastanú všetko. V tomto článku sa budeme venovať téme starostlivosti pleti u mužov a výber toho správneho krému.

Správny krém pre mužov – ako na výber mužskej kozmetiky a prečo ju používať (Foto: unsplash.com)

Ako vybrať ten správny krém?

Aj keď sa môže zdať, že sa mužská a ženská pleť nelíši, tak opak je pravdou. Mužská pleť je vo veľa ohľadoch úplne iná. Pleť mužov je mastnejšia, hrubšia, pórovitejšia, pomalšie stráca kolagén a prevažujú v nej mužské hormóny. Navyše má nižšiu hladinu pH a v dôsledku väčšieho prekrvenia je teplejšia. Aj kvôli týmto faktorom by sa muži mali inak starať o svoju pleť, ako ženy.

Muž by si mal vyberať z kozmetiky, ktorá je špeciálne prispôsobená pre toto pohlavie. Hydratačné krémy sú vhodné na suchšiu pleť alebo na letné mesiace. Na problematickú pleť si vyberajte z krémov, ktoré majú aktívne látky a na staršiu pleť použite krém proti vráskam. Používať by ste ich mali 1x denne. 

Starostlivosť o pleť pri holení

Pleť je v dôsledku holenia citlivejšia, takže by ste jej mali venovať dostatok pozornosti a okrem krému treba začať používať aj ďalšie produkty. Používajte prípravky na holenie, ktoré bránia porezaniu žiletkou. Krém by mal byť hydratačný, jemný a mal by obsahovať len jemné látky, ktoré nebudú dráždiť pokožku. Okrem kozmetiky je pri holení dôležitá aj dostatočne ostrá žiletka.