Správny krém pre mužov – ako na výber mužskej kozmetiky a prečo ju používať

Ženský a mužský svet je z hľadiska kozmetiky naozaj rozdielny. Ženám nevadí mať desiatky rôznych produktov, ktoré používajú ráno aj večer. Na druhej strane, mužom stačí jeden čistiaci gél a krém, no a sú vybavení. Niektorí dokonca hľadajú multifunkčné produkty, ktoré zastanú všetko. V tomto článku sa budeme venovať téme starostlivosti pleti u mužov a výber toho správneho krému.

Správny krém pre mužov – ako na výber mužskej kozmetiky a prečo ju používať (Foto: unsplash.com)

Ako vybrať ten správny krém?

Aj keď sa môže zdať, že sa mužská a ženská pleť nelíši, tak opak je pravdou. Mužská pleť je vo veľa ohľadoch úplne iná. Pleť mužov je mastnejšia, hrubšia, pórovitejšia, pomalšie stráca kolagén a prevažujú v nej mužské hormóny. Navyše má nižšiu hladinu pH a v dôsledku väčšieho prekrvenia je teplejšia. Aj kvôli týmto faktorom by sa muži mali inak starať o svoju pleť, ako ženy.

Muž by si mal vyberať z kozmetiky, ktorá je špeciálne prispôsobená pre toto pohlavie. Hydratačné krémy sú vhodné na suchšiu pleť alebo na letné mesiace. Na problematickú pleť si vyberajte z krémov, ktoré majú aktívne látky a na staršiu pleť použite krém proti vráskam. Používať by ste ich mali 1x denne. 

Podobne ako keď hľadáte najlepšie pánske vône, aj tu by ste mali siahnuť po tom najlepšom. Skúste rady a odporúčania zo stránok NakupnaPoradna.sk a vyberte si to naj pre vás a vaše zdravie.

Starostlivosť o pleť pri holení

Pleť je v dôsledku holenia citlivejšia, takže by ste jej mali venovať dostatok pozornosti a okrem krému treba začať používať aj ďalšie produkty. Používajte prípravky na holenie, ktoré bránia porezaniu žiletkou. Krém by mal byť hydratačný, jemný a mal by obsahovať len jemné látky, ktoré nebudú dráždiť pokožku. Okrem kozmetiky je pri holení dôležitá aj dostatočne ostrá žiletka. Pri nákupe online nezabúdajte na zľavy a kupóny zo stránok www.zlavove.sk, vďaka čomu ušetríte pri každom nákupe.