Neplaťte poisťovni zbytočne veľa. Dohodnite si poistenie online

Už dávno nechodíme s každou povinnosťou na úrad. Niektoré podania možno urobiť online. Inak tomu nie je ani v prípade poistenia.

Neplaťte poisťovni zbytočne veľa. Dohodnite si poistenie online
Neplaťte poisťovni zbytočne veľa. Dohodnite si poistenie online (zdroj: komerčný článok)

Dohoda poistenia online má jednu veľkú výhodu. Vyplníte pár koloniek a na jednom mieste uvidíte ponuky jednotlivých poisťovní. Potom už nie je nič jednoduchšie, než si vybrať tú najlepšiu a najvýhodnejšiu.

Aké poistenie je možné dojednať online?

Poistiť môžete seba, auto i domácnosť. Zriadiť si môžete aj cestovné poistenie.

Povinné zmluvné poistenie

Zo zákona ho musí mať každé vozidlo, ktoré sa pohybuje po pozemnej komunikácii. Ochráni vás voči škodám, ktoré spôsobíte prevádzkou vášho vozidla tretím stranám. POZOR: nepokryje škody na vašom vozidle, ktoré si spôsobíte sami. K tomu je potrebné havarijné poistenie.

Dohodnúť si povinné zmluvné poistenie online nie je nijako ťažké. Stačí si vziať k ruke technický preukaz, vyplniť zopár údajov a behom chvíľky už môžete vyberať z porovnania rôznych poisťovní.

Havarijné poistenie

Je určené pre krytie škôd na vlastnom vozidle. Ak nehodu spôsobí preukázateľne niekto iný, škoda vám bude vyplatená z jeho povinného zmluvného poistenia.

Zahŕňa škody spôsobené haváriou, vandalizmom, odcudzením, živelnými katastrofami, pádom predmetu alebo stretom so zverou. Živelnými katastrofami myslíme požiar, povodeň, krupobitie alebo pád stromu pri silnom vetre.

Životné poistenie

Životné poistenie kryje riziká spojené s vaším životom a zdravím. Ak je na vás a vašich príjmoch finančne závislý aj niekto ďalší, určite by ste o jeho objednaní mali uvažovať.

Zmierni negatívne dopady v prípade ochorenia alebo invalidity, úrazu, akejkoľvek inej kritickej životnej situácie spojenej so zdravím.

Cestovné poistenie

Poistenie na cestu sa oplatí. Jeho hlavnou súčasťou je poistenie liečebných nákladov. Z toho hradíte všetky náklady na ošetrenie, hospitalizáciu, transport do nemocnice a niekedy aj transport domov.

Okrem poistenia na cestu sa oplatí tiež zjednanie poistenia zodpovednosti. Oceníte ho vo chvíli, keď niekomu spôsobíte škodu na zdraví alebo na majetku.

Poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti sa týka vybavenia bytu alebo domu. Patrí sem nábytok, televízia, knihy, rádiá, elektrospotrebiče, oblečenie, ceniny, šperky, klenoty a ďalšie veci, ktoré sami určíte. Zároveň môžu byť poistené aj tzv. stavebné súčasti (plávajúca podlaha, obklady stien a stropov, kuchynská linka). Do poistenia spadajú zvyčajne aj priestory mimo byt, napríklad pôda alebo pivnica.

Všetky vyššie uvedené poistenia si môžete dohodnúť aj z pohodlia domova. Stačí vyplniť pár špecifikácií a uvidíte pekne zoradené ponuky od poisťovní. Vy si len vyberiete tú pravú.

Komerčný článok