Ste vášnivý motorkár? Na týchto výletoch ste možno ešte neboli!

Podobne, ako ostatní ľudia plánujú dovolenky pri mori či zážitkové výlety na rôzne miesta, motorkári sa tiež pred sezónou rozhodujú, kam sa na svojom dvojkolesovom tátošovi odvezú tento rok. Máte pocit, že ste boli už všade, prípadne sa vám nechce googliť? Máme pre vás niekoľko jedinečných tipov na výlety na motorke!

Ste vášnivý motorkár? Na týchto výletoch ste možno ešte neboli!
(zdroj: unsplash.com)

Boli ste už v Čiernej hore?

Ak sa nebránite výletom za hranice Slovenska a na viac dní, tento článok je určený práve vám. Nebojte sa, nejde o žiadne vzdialené kraje – od našich hraníc sú všetky tieto trasy vzdialené maximálne 1000 kilometrov. Prvou z nich je tá najbližšia, cesta v Čiernej hore. Konkrétne ide o národný park Durmitor, kde nájdete úzku cestu s kvalitným asfaltom, prudkým stúpaním a predovšetkým krížom cez krásnu prírodu. Čaká vás obrovské množstvo dych berúcich výhľadov, kvôli ktorým sa oplatí zastavovať aj každú hodinu.

Cez tunely a zákruty

A čo tak Taliansko? Táto destinácia, nie až tak od Slovenska vzdialená, býva populárnou predovšetkým v lete, keď sa Slováci vyberajú na dovolenky pri mori. Ak si však spolu s plavkami zabalíte aj motorkársku výstroj, určite neoľutujete. Na hranici so Švajčiarskom sa totiž nachádza priam legendárne Passo dello Stevio, ktoré je druhou najvyššie položenou cestou v Európe. Vychutnať si na nej môžete aj 60 ostrých zákrut a množstvo úzkych tunelov. Milovníci extrémnejších jázd sa tak určite potešia aj tejto skutočnosti, nielen nádhernej prírode okolo.

Po stopách grófa Drakulu

Opäť ostaneme v blízkych okolitých štátoch, tentokrát v relatívne neďalekom Rumunsku. Táto krajina je napriek všetkým predsudkom v posledných rokoch veľmi atraktívnou a vyhľadávanou turistickou destináciou. Potešíme vás tým, že práve cez Rumunsko vedie aj Transalpina, cesta priam stvorená na dlhý výlet motorkou. Budete ňou prechádzať lesmi, kochať sa krásnymi výhľadmi a neustále stúpať alebo klesať. Nemusíte sa báť ani o svoju bezpečnosť, pretože hoci táto cesta vedie cez lesy a rôzne nadmorské výšky, je široká a má prehľadné zákruty.