Čo jesť pred tréningom, aby ste dosiahli najlepšie výsledky

Strava je dôležitou súčasťou toho, keď si chcete vyformovať postavu alebo zhodiť pár kíl. Dôležité je, aby ste pred tréningom prijali dostatok živín a počas tréningu tekutiny. Vďaka tomu budete môcť maximalizovať svoj výkon. Čo by ste si mali dať pred tréningom, aby sa vám dobre cvičilo a zlepšili ste aj svoje výsledky?

Čo jesť pred tréningom, aby ste dosiahli najlepšie výsledky (Foto: unsplash.com)

Keď chcú ľudia chudnúť, tak to si myslia, že to pôjde bez stravy. Znižujú svoj kalorický príjem a očakávajú, že budú mať dostatok energie na cvičenie. To môže spôsobiť nevoľnosti, závraty alebo letargiu. Nedostatočný príjem energie zvyšuje aj riziko zranenia. Ak budete dodržiavať správne stravovacie návyky, tak tým zvýšite výkon a minimalizujete poškodenie svalov.

Čo by ste mali pred tréningom jesť? Určite sa netreba prejedať, pretože s plným žalúdkom by sa vám cvičilo ťažko. Odporúčame hlavne jedlá, ktoré obsahujú väčšie množstvo sacharidov a tukov – tie vám dodajú na tréning energiu. Ovocie, ovsené vločky, avokádo alebo vajíčka. Najesť by ste sa mali maximálne 60 minút pred tréningom.