Ako si ostrihať vlasy doma? Stačí vám na to holiaci strojček

Nie len pandémia, ale aj ceny v holičstvách nás niekedy donútia vyskúšať strihanie vlasov doma. Keď máte dobrý holiaci strojček, množstvo trpezlivosti a aspoň dve zrkadlá, tak by ste to mali zvládnuť. Ak hľadáte inšpiráciu, ako sa ostrihať a jednoduchý návod, tak ho nájdete v tomto článku.

Ako si ostrihať vlasy doma? Stačí vám na to holiaci strojček (Foto: unsplash.com)

Začnite strojčekom, potom vytiahnite nožnice

Na holenie vlasov je ideálne použiť strojček s nastaviteľnou dĺžkou. Vďaka tomu si viete spraviť jemnejšie prechody. Začnite tým, že si oholíte spodnú časť hlavy najkratšou dĺžkou. Postupujte vyššie a zvyšujte dĺžku vlasu. Keď sa dostanete najvyššie, tak nastavte strojček na najväčšiu veľkosť. Vytvoríte tým klasický pánsky strih, ktorý je teraz najmodernejší.

Potom prichádzajú na rad nožnice. Ak máte husté vlasy, je dobré vrch hlavy postupne prestrihávať. Účes tak dostane lepší rozmer, hlava bude odľahčená a oddialite tým potrebu ďalšieho strihania. Zoberte si do ruky ešte strojček, odstráňte nadstavec a do hladka ohoľte vlasy na vyše, ktoré sú na krku a smerujú k vlasom. Skrátiť treba aj vlasy okolo uší a tváre. A máte hotovo! Neustále sa kontrolujte v zrkadlách a na záver si prejdite celé vlasy, aby ste zistili, či je v jednotlivých vrstvách správna dĺžka vlasu.