Ktoré pánske oblečenie a doplnky by muži mali mať v šatníkoch?

Viaceré módne reťazce ročne predstavia niekoľko módnych kolekcií. Tieto obchody ale ponúkajú fast fashion, ktorá je lacná a nekvalitná.

Ktoré pánske oblečenie a doplnky by muži mali mať v šatníkoch?
Ktoré pánske oblečenie a doplnky by muži mali mať v šatníkoch? (Foto: unsplash.com)

Väčšina mužov preferuje kvalitu a namiesto neustáleho nakupovania fast fashion módy uprednostňujte nákup kvalitného oblečenia a doplnkov, ktoré môžu nosiť roky.

Ktoré oblečenie a doplnky by muži mali mať v šatníkoch?

Pánske košele

Pánske košele sú vhodné na formálnejšie príležitosti, no mnohí muži ich nosievajú dennodenne do práce, aj keď nemajú presne stanovený dress code. V šatníku každého muža by nemali chýbať jednofarebné bezvzorové pánske košele, biele košele pod oblek a farebné vzorované pánske košele s krátkymi rukávmi.

Pri výbere nových pánskych košieľ je veľmi dôležité zohľadňovať okrem farby a vzorov aj strih. Muži štíhlejšej postavy by mali nosiť košele v slim fit strihu. Na postavy plnších tvarov sa budú hodiť najmä košele v mierne zúženom strihu.

Ak nosievate s košeľami aj kravaty, odporúčame košele s jednovrstvovým golierom. V šatníkoch by nemali chýbať ani košele s dvojvrstvovým golierom.

Pánske opasky

Pánske opasky sú univerzálnym doplnkom a sú stále IN. Muži ich nosievajú nielen do elegantných nohavíc, ale aj do športových, či džínsových. Uprednostňujte kvalitné kožené pánske opasky, ktoré vydržia veľa rokov bez toho, aby sa znehodnotili. Koža je prispôsobivý a hlavne nadčasový materiál a môže sa kombinovať s elegantným outfitom, ale aj neformálnym outfitom.

Pri kúpe nových pánskych opaskov okrem materiálu zohľadňujte aj to, k čomu nové opasky budete nosiť.

Bavlnené tričká s krátkym rukávom

Oblečenie zo 100% bavlny vyhľadávajú nielen ženy, ale aj muži. Oblečenie z tohto materiálu poskytuje pohodlie, je príjemné na dotyk, nemení tvar a nemení farbu. Je vhodné do akéhokoľvek počasia, či už do zimy, alebo do vysokých letných horúčav.

V šatníku moderných mužov by preto nemali chýbať bavlnené tričká s krátkym rukávom. V šatníku by mali byť aj jednofarebné bavlnené tričká s krátkym rukávom, aj farebné vzorované, či s nápismi.

Text:PR