Kupujete si novú tlačiareň? Ktoré prvky a detaily by nemali ostať bez povšimnutia?

Ak ste sa rozhodli zvýšiť efektivitu práce z domu prostredníctvom multifunkčnej tlačiarne, robíte dobre. Toto zariadenie oceníte pri každej jednej príležitosti. Aby vám ale slúžilo dlhodobo, nemali by ste zabudnúť na každý jeden dôležitý detail už pri jej výbere.

Kupujete si novú tlačiareň? Ktoré prvky a detaily by nemali ostať bez povšimnutia?
Kupujete si novú tlačiareň? Ktoré prvky a detaily by nemali ostať bez povšimnutia? (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Zoznam toho najdôležitejšieho si môžete urobiť spolu s nami.

Typ tlačiarne

Prvým rozhodnutím, ktoré budete musieť urobiť pri vyberaní vhodného tlačiarenského zariadenia, je vybrať si tlačiareň podľa typu náplní. Klasická atramentová alebo profesionálnejšia laserová tlačiareň, to sú dve možnosti, ktoré máte.

Atramentová verzia je cenovo výhodnejšia z hľadiska obstarávacích nákladov. V dlhodobejšom horizonte a pri väčšom objeme ale určite oceníte služby tej laserovej. Výhodou sú tiež cenovo dostupné tonery Epson. Záleží však od toho, ktorej značke dáte prednosť.

Počet strán a rýchlosť tlače

Druhým, asi najviac hľadaním kritériom, je rýchlosť tlače, teda počet strán vytlačených za minútu. Opäť sú na tom lepšie laserové tlačiarne, ktoré pracujú so špeciálnym tonerovým práškom a teplom.

Pripojenie

Aby ste tlačiareň naplno využili, je dôležité ju kedykoľvek a pomerne rýchlo prepojiť so zariadením a programom na úpravu textu alebo iného grafického dokumentu. To sa dnes najčastejšie deje cez Wi-fi, takže si pri kúpe novej tlačiarne tento detail rozhodne všímajte. Potom môžete svoje texty alebo obľúbené recepty tlačiť aj zo svojho mobilu.

Spôsob plnenia

Nemenej dôležitým kritériom je samozrejme aj spôsob plnenia, ktorý určujte zároveň spomínaný typ tlačiarne. Dnes však už tie najlepšie tonery do tlačiarne nájdete aj online, takže s ich výmenou za lacný peniaz nebudete mať žiadne starosti. Dôležité je poznať správne označenie a typ tlačiarne.

Myslite pritom aj na kvalitu papiera a pravidelnú údržbu tlačiarne.

Text:PR