Holiaci strojček patrí k základnej pánskej výbave – viete, ako si ho správne vybrať?

Do módy sa vracajú fúzy a brady, no to nič nemení na tom, že hladko oholená tvár zostáva naďalej jasnou voľbou pre mnohých mužov. Rýchlym, pohodlným, účinným, ekologickým a relatívne cenovo dostupným spôsobom, ako sa zbaviť chĺpkov, je ešte stále elektrický holiaci strojček. V dnešnom článku vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší pánsky elektrický holiaci strojček.

Holiaci strojček patrí k základnej pánskej výbave - viete, ako si ho správne vybrať?
(zdroj: unsplash.com)

Rôzne strojčeky, rôzne účely

Ponuka rôznych panských aj dámskych holiacich strojčekov je mimoriadne široká a v kúpeľni ich môžete mať naskladaných aj päť, od zastrihovača vlasov, fúzov či chĺpkov v ušiach a nose, až cez telové alebo multifunkčné strojčeky po epilátory. Hovoríte si, načo toľko strojčekov? So strojčekom môžete prejsť po rôznych častiach svojho tela bez problémov a bez zranenia iba vtedy, ak je na to uspôsobená výbava konkrétneho prístroja. Tá sa líši podľa zamerania strojčeka, napríklad ak si chcete upravovať chĺpky v podpazuší, mali by ste použiť strojček na telo so špeciálnymi nadstavcami, nie frézkový tvárový strojček. Označenie “holiaci strojček” sa zvyčajne používa pre pánske elektrické strojčeky určené na holenie fúzov. Nepomýľte si teda hneď na začiatku jeho názov. Na akýkoľvek spotrebič, ktorý si potrebujete dokúpiť, môžete využiť naše skvelé zľavy – napríklad si pozrite najlepšie kávovary podľa Kavickuj.sk a vyberte si ten najvhodnejší pre seba.

Akú máte pokožku?

To, aké máte husté a tvrdé fúzy, ovplyvňuje predovšetkým genetika, hormóny alebo iné telesné vlastnosti. Tmavovlasí muži s veľmi hustými a tvrdými fúzami musia napríklad zvoliť výkonnejšie strojčeky, zatiaľ čo osemnásťročný mladík, ktorému fúzy rastú sporadickejšie a mäkšie, nie je pri výbere v podstate nijako obmedzený. Ešte dôležitejšia je odolnosť vašej pokožky. V dnešnej dobe má už citivú pokožku aj veľa mužov, ktorí sú náchylní na začervenanie, svrbenie, pupienky, zarastanie fúzov alebo iné problémy. Ak to o sebe viete, hľadajte rôzne riešenia pre citlivú pleť, ako je napríklad podpora holenia namokro s penou a podobne. Pri výbere strojčeka by ste mali zohľadniť aj to, ako často sa chcete holiť. Podľa toho budete mať iné požiadavky na výkon a mechanizmus strojčeka, ak sa chcete holiť denne a udržovať si dokonale hladkú tvár, a iné v prípade, že sa chcete strniska zbaviť raz za niekoľko dní.

Frézkový alebo planžetový?

Prvým typom holiaceho strojčeka je frézkový strojček, ktorý je osadený kruhovými holiacimi prvkami, najčastejšie tromi, ktoré vám kĺžu po tvári a mali by veľmi efektívne kopírovať jej kontúry. Frézový strojček je teda ideálnou voľbou pre mužov s ostrými rysmi. Je výkonnejší v tom zmysle, že si lepšie poradí s tvrdými a hustými fúzmi, ktoré rastú v rôznych smeroch. Zvládne tiež oholiť dlhšie strnisko, takže je vhodný v prípade, že sa chcete holiť len raz za niekoľko dní. Planžetový alebo fóliový holiaci strojček má čepele schované pod tenkou planžetou s drobnými otvormi, ktoré k nim fúzy nasmerujú. Jeho základom je jedna planžeta, ale štandardom už bývajú aspoň dve. Jeho znakom je najmä výborné oholenie porovnateľné so žiletkou. Je šetrnejší k pleti, takže sa hodí aj pre používateľov s citlivou pokožkou. Práca s ním je presnejšia, a tak máte väčšiu istotu, že napríklad oblasť v okolí kotliet neoholíte viac, než chcete. Ak ste sa už rozhodli, aký holiaci strojček viac vyhovuje vašim preferenciám, prečo ho nekúpiť online? Využite pri tom naše Okay zľavové kódy alebo Mall zľavový kupón, vďaka ktorým bude cena strojčeka výhodná a lacnejšia, než v kamenných obchodoch.