Muži, nezabúdajte na starostlivosť o chodidlá

Ťažko povedať, z čoho vyplýva fakt, že muži venujú nízku pozornosť svojim chodidlám. Nemožno sa vyhovárať na geografickú lokalitu, výsledky sú podobné aj inde. Ak sú nechty neudržiavané, pravidelne nezastrihávané, žlté, bezfarebné, dokonca vyzerajú na pohľad strašne, treba s tým urýchlene niečo robiť.

Kožní lekári radia, aby sme nechali chodidlá voľne dýchať vo vzdušnej obuvi, ktorá nebude krytá. Plesňové infekcie vznikajú v dôsledku nedostatočnej starostlivosti a uväznených chodidiel v tesných topánkach, bez odvetrávania. Už počas sprchovania, odstráňte usadenú špinu z priestorov medzi prstami na chodidlách a následne ich môžete nasprejovať prípravkom na chodidlá s príjemnou vôňou a antibakteriálnym účinkom. Nohy treba udržiavať v čistote a suchu.

Rady na prevenciu proti plesniam sú, že nechtovú mykózu možno poraziť správne nasadenou liečbou počas troch mesiacov. Kupujte si nenosené topánky. Chodidlá si samy v topánkach vytvoria svoju komfortnú zónu. Dbajte o pravidelné zastrihávanie nechtov na nohách. Doprajte svojím nohám komfort, aký si zaslúžia. Nosia vás celý život.