5 nepriateľov erekcie a spôsoby, ako ich poraziť

Zlé návyky, choroby, psychologické a emocionálne problémy sú všetky možné príčiny erektilnej dysfunkcie. Pánsky web vám o nich povie niečo podrobnejšie a podelí sa s vami o tipy, ako vždy zostať na vrchole.

Príčiny nepríjemnej erektilnej dysfunkcie neodstránite zo dňa na deň, no správnym prístupom k svoju zdraviu a životnému štýlu môžete mnohé negatívne dopady eliminovať. K tým najzávažnejším príčinám neschopnosti uspokojiť seba a partnerku patria:

1. Depresia

Vzrušenie sa rodí v mozgu a až potom klesá nižšie. Pokiaľ je ale vaša hlava zaneprázdnená myšlienkami o márnosti bytia, čakanie na erekciu môže byť nekonečné. Depresia oslabuje túžbu a vašu erekciu.

Ešte smutnejšie však je, že lieky, ktorými sa snažíte tento nepríjemný stav korigovať, proces vzrušenia a orgazmu spomaľujú na úplné minimum.

2. Stres

Stres, rovnako ako depresia, neprispieva k správnej nálade. Je tiež spájaný s únavou a neschopnosťou sa dostať do správnej nálady a vzrušiť. Pomôcť napraviť celú situáciu vám môže účinná Kamagra, no ešte lepšie urobíte, ak sa budete vplyvom stresu vyhýbať.

3. Alkohol

Je zradný. Stačí pár nápojov – a máte správnu náladu. Ale pokračovanie banketu, najmä pri silnom alkohole, ohrozuje vaše libido. Našťastie je v tomto prípade absencia erekcie spravidla dočasná. Vždy je však lepšie sa alkoholu vyhnúť.

4. Fajčenie

To, čo píšu na cigaretových obaloch, je pravda. Fajčenie skutočne zvyšuje riziko erektilnej dysfunkcie. Okrem toho ničí celý váš organizmus, preto vymeňte toto „potešenie“ radšej za to intímne.

5. Lieky

Problémy nielen s antidepresívami, ale aj s niektorými inými liekmi vedú k problémom s potenciou. Tento vedľajší účinok môže byť u liekov proti bolesti alebo liekov na normalizáciu tlaku. Bez konzultácie s lekárom ale lieky svojvoľne nevysadzujte.

Skúste sa tiež viac hýbať, zmeniť stravu a dopriať si lepší odpočinok! Prospieť môže aj malá zmena alebo únik zo stereotypu.

Text: PR, foto: unsplash.com