4 najkrajšie miesta na Slovensku s úžasným výhľadom

Naša krajina nam ponúka možnosť brázdiť po viac ako 15 000 km turistických trasách a tie nás dovedú na tie najkrajšie miesta na Slovensku s úžasným výhľadom. V tomto článku sa môžete dočítať, ktoré sú tie najkrajšie výhľady a potom ich môžete aj navštíviť.

Sninský kameň

Sninský kameň sa týči na ďalekom východe v pohorí Vihorlat nad Zemplínom. Vrchol je vysoký 1006 metrov a ponúka najkrajší výhľad z celého pohoria. Vďaka výstupu na skalné bralo, vám tu v šírom výhľade nebráni žiadny okolitý lesný porast. Zo Sninského kameňa poľahky za dobrého počasia dovidíte na Ukrajinu, do Poľska, ale aj jazero Morské oko a samozrejme kus východného Slovenska. Ak budete mať šťastie, potom vám neuniknú ani Vysoké či Nízke Tatry.

Volovec

Vrchol Volovec je pomerne známy a stojí na prirodzenej hranici medzi dvoma historickým regiónmi – Spišom a Gemerom. Má takmer 1300 metrov a ponúka široké výhľady na celý región, no hlavne na krásnu dolinu rieky Slaná, Slovenský kras či neuveriteľných 60 km vzdialené Vysoké Tatry. Volovské vrchy sú navyše miestom, kde veľa turistov nestretnete a môžete si tu užiť pokojný výlet v prírode.

Veľký Rozsutec

Veľký Rozstutec je jedným z najnavštevovanejším a takisto najkrajším vrcholom Malej Fatry. Z vrcholu, pod ktorým sa podľa legendy nachádza i Jánošíkov poklad, je možné pozorovať okolitú krajinu na všetky strany. Pohľad na dramaticky pôsobiaci Malý Rozsutec je nepochybne jedným z najzaujímavejších. Zaujímavý je i samotný výstup, najmä pre tých, ktorí sa na vrchol vyberú cez Jánošíkove diery.

Strážov

Strážovský vrch je vysoký 1213 metrov a okrem zaujímavého rázu krajiny ako sú skalné bralá, jaskyne, priepasti a vodopády láka i na úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Vďaka Strážovu je možné pozorovať i blízke, či vzdialenejšie pohoria na všetkých svetových stranách. Okrem pohľadov na Považie či Hornú Nitru počas priaznivého počasia, môžete na horizonte spozorovať i vrcholky Nízkych Tatier.

Foto: unsplash.com